Karl X Gustav signerad kvittens

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARL X GUSTAV (1622-1660), kung av Sverige 1654. 1 egenhändigt signerad kvittens, odaterad, 4to (ca 230x180 mm).
Klippt namnteckning, daterad 1659 och 3 lösa sigill medföljer.

Bruntonat papper, hörn skadat, ingen textförlust

518741

2018-02-12