Jean Tinguely rörelseobjekt
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
JEAN TINGUELY (Schweiz, 1925-1991): Constante, signerad Tinguely och numrerad 93/100 på etikett a tergo, Édition MAT collection 64, rörelseobjekt i metall med elektrisk motor och papper, höjd 35,5, bredd 21, djup 25 cm
Fungerar vid inskrivningstillfället, smärre slitage, smuts, repor
518748
2018-03-12