Jean Tinguely rörelseobjekt

Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt
Jean Tinguely rörelseobjekt

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

JEAN TINGUELY (Schweiz, 1925-1991): Constante, signerad Tinguely och numrerad 93/100 på etikett a tergo, Édition MAT collection 64, rörelseobjekt i metall med elektrisk motor och papper, höjd 35,5, bredd 21, djup 25 cm

Fungerar vid inskrivningstillfället, smärre slitage, smuts, repor

518748

2018-03-12