Schatull med besticksservis
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL, med bestick, 147 dlr, på benställning, 1900-talets mitt, teakfaner, underrede i betsad bok, etikettmärkt "Stig-bolaget Malmö", bestick, rostfritt stål med palisanderskaft, troligtvis ASNI Denmark, höjd ca 68, 55,5 x 44 cm
Ställvis skador i bestickshållarna, delar av servisen saknas, kedjan för den främre luckan trasig
518774
2018-02-09