Schatull med besticksservis

Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis
Schatull med besticksservis

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHATULL, med bestick, 147 dlr, på benställning, 1900-talets mitt, teakfaner, underrede i betsad bok, etikettmärkt "Stig-bolaget Malmö", bestick, rostfritt stål med palisanderskaft, troligtvis ASNI Denmark, höjd ca 68, 55,5 x 44 cm

Ställvis skador i bestickshållarna, delar av servisen saknas, kedjan för den främre luckan trasig

518774

2018-02-09