Simon Gate skål, Orrefors 1922, graal
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SIMON GATE, skål, Orrefors 1922, Graal, geometrisk dekor i mörkviolett mot ljusviolett fond, runt mynningen påklipp i svart samt svart fotklack, signerad SGraal Orrefors 1922 KB 3251 SG ( blåst av Knut Bergkvist), höjd 12, diameter 20 cm
Mindre repor
518895
2018-05-09