Simon Gate skål, Orrefors 1922, graal

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SIMON GATE, skål, Orrefors 1922, Graal, geometrisk dekor i mörkviolett mot ljusviolett fond, runt mynningen påklipp i svart samt svart fotklack, signerad SGraal Orrefors 1922 KB 3251 SG ( blåst av Knut Bergkvist), höjd 12, diameter 20 cm

Mindre repor

518895

2018-05-09