Spegellampett Karl Johan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, omkring 1820, Karl Johan provinsarbete, fanerad i björk, med en ljusarm, dekor i pastelage, hallstämplad med etikett, möjligen Göteborg, 50x37,5 cm
Sliten förgyllning, krön med brännmärken, dropptallrik med skador
518912
2018-02-09