Spegellampett Karl Johan

Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan

Klubbat för:

4 800 SEK

4 000 SEK

SPEGELLAMPETT, omkring 1820, Karl Johan provinsarbete, fanerad i björk, med en ljusarm, dekor i pastelage, hallstämplad med etikett, möjligen Göteborg, 50x37,5 cm

Sliten förgyllning, krön med brännmärken, dropptallrik med skador

518912

2018-02-09