Pottskåp sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

POTTSKÅP, 1800-talets början, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny med intarsia, inredd med skåpsdel samt 2 lådor, gallerkant, nyckelskyltar i benarbete, höjd 74, 43x24,5 cm

Nyckel saknas, dekorbitar saknas, mindre fanerbortfall

518917

2018-02-09