Philip von Schantz oljemålning
Klubbat för:
46 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): Rostig spann, signerad och daterad PvS -79, olja på duk, 38 x 41 cm
UTSTÄLLD: Galerie Aronowitsch, Stockholm, februari-mars 1982
LITTERATUR: Allan Ellenius, Philip von Schantz, Still Lifes, Trelleborg 1991, "Grey Bucket", avbildad på sidan 25
518919
2018-03-12