Spegellampett Empire
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Empire, för 2 ljus, Wernerborgs hallstämpel, märkt Richert förgylld samt bronserad, krön med dekor av parställda psykopomper samt fruktfat, mått utan krön ca 44x58 cm
senare glas, slitage
519033
2018-02-15