Saltkar Königliche Porzellan Manufaktur

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SALTKAR, porslin, Tyskland, Berlin, 1800-talets andra hälft, rokokostil, Königliche Porzellan Manufaktur, i form av man med korg, polykromt bemålad, märkt med tillverkare, höjd ca 23 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

519068

2018-02-10