CG Hallberg silverbestick "Chippendale"
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 64 dlr, silver, CG Hallberg, Stockholm 1960/70-tal, "Chippendale", bestående av: 12 matskedar (sterlingsilver), 12 matknivar, 4 smörknivar, 11 moccaskedar, 13 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 1673 g
Smärre bruksslitage
519079
2018-02-09