Ringar 2 st och örhängen 1 par 18 k guld
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RINGAR, 2 st, samt ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, ring med trappslipad, syntetisk, blå spinell, Stockholm, 1952, ringstorlek 17,75, ring med cabochonslipad ametist, Svedboms Guld, Vetlanda,1954, ringstorlek 14,25, örhängen, 1 par, med syntetiska spineller, stift, längd ca 1,7 cm, totalvikt ca 6 g
Bruksslitage, mindre repor
519092
2018-02-11