Ringar 2 st och örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RINGAR, 2 st, samt ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, ring med trappslipad, syntetisk, blå spinell, Stockholm, 1952, ringstorlek 17,75, ring med cabochonslipad ametist, Svedboms Guld, Vetlanda,1954, ringstorlek 14,25, örhängen, 1 par, med syntetiska spineller, stift, längd ca 1,7 cm, totalvikt ca 6 g

Bruksslitage, mindre repor

519092

2018-02-11