Antoni Tapies En samlares hem

Antoni Tapies  En samlares hem
Antoni Tapies  En samlares hem

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Nocturn Matinal: Plate 9, 1970, signerad och numrerad Tapies 58/100, färgetsning med relieftryck, editerad av Poligrafa, Barcelona, bildmått ca 49 x 64,5 cm, bladmått ca 62,5 x 76,5 cm,

LITTERATUR: Galfetti 245

I svart ram, gulnader efter passepartout, veck i marginalen

519127

2018-02-26