Fontän brons
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FONTÄN, 1800-talets andra hälft, brons, urna på postament med snäckformationer, dekor av mansfigurer med delfiner, höjd ca 37, 37x37 cm
Skador, lagning, två figurer saknas, lös överdel, en figur saknar arm, en figur med spicka i arm, en figur svår att fästa vid fontänen
519162
2018-02-10