Fontän brons

Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons
Fontän brons

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FONTÄN, 1800-talets andra hälft, brons, urna på postament med snäckformationer, dekor av mansfigurer med delfiner, höjd ca 37, 37x37 cm

Skador, lagning, två figurer saknas, lös överdel, en figur saknar arm, en figur med spicka i arm, en figur svår att fästa vid fontänen

519162

2018-02-10