Vikskärm

Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VIKSKÄRM, 4 dlr, 1900-tal, en sida svartlackerad med motiv av bambu och storkar, en sida guldbelagd med motiv av näktergalar och körsbärsblom, fotbeslag i mässing, höjd ca 183 cm

Föremålet visas på Nybrogatan 32, Stockholm, 8-12 feb
Utlämning sker i Magasin 5 i Frihamen, Stockholm,
fr o m 14 feb

Ställvis lackskador, befläckningar om bägge sidorna, bruksslitage

519271

2018-02-10