Skålfat Erik Höijer Söderköping

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ERIK HÖIJER (mästare i Söderköping 1752-1773), 2 snarlika skålfat, trestämplade, Söderköping 1760 respektive 1761, tenn, diameter 34 cm

Slitage, lagningar, ena med otydliga stämplar

519325

2018-02-10