Klubbat för:
400 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
TEKANNA och KOPP, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, i flätat skrin, kannans höjd ca 14 cm
Zustandsbeschreibung
Tekannans mynning med lagning, del av lås på skrin saklnas
519337
2018-02-10
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner