Brosch med hjorttänder

Brosch med hjorttänder
Brosch med hjorttänder
Brosch med hjorttänder
Brosch med hjorttänder
Brosch med hjorttänder
Brosch med hjorttänder

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, troligen förgyllt silver, 1800/1900-tal, i form av kvist med eklöv, dekorerad med hjorttänder som symboliserar livslång kärlek, längd ca 4,1 cm

Åldersrelaterat slitage

519377

2018-02-12