Wilders herrfickur uppmonterat på ställ

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR / FICKUR, 1700-talets slut, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verket märkt Wilders London, verknr. 459, ställ i förgylld samt försilvrad mässing, 1800-tal, dekor med svan, höjd 11, 13x8 cm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, omarbetad, skador och slitage

519548

2018-02-11