Silver

Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOPPSLEV i silver (2), stämplad. Stockholm, 1794 ((M2), skaft i horn, längd ca 34 cm. GRÄDDKANNA i silver, stämplad, Stockholm, 1860/70-tal, (K5 eller R5) förgylld inuti, minnesgravyr i botten, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 125 g.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

519562

2018-02-13