Skålar i silver

Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver
Skålar i silver

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

SKÅLAR, 2 st., silver, 1900-talets den mindre med kulfötter, stämplad 830 samt med stegrande lejon (Tyskland), den större med godronnerad gördel, stämplad GAB, svensk kontrollstämpel, otydlig årsstämpel, båda med gåvogravyr, höjd ca 7 respektive 14 cm, största diameter ca 19 cm, vikt ca 700 g

Smärre slitage.

519563

2018-02-13