Bonad Sven Erlandsson

Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson
Bonad Sven Erlandsson

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BONAD, Sven Erlandsson (1768-1853), visar "Tre vise män" och "Bröllopet i Kanan", daterad 1842, målad på duk, uppfodrad, ca 122x195 cm
LITTERATUR: Jmf Nordiska Museets inventarienummer NM 0002080

Smärre skador

519620

2018-02-13