Lisa Larson figurin
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, figuriner, 2 st, varav "Amalia", stengods, Gustavsberg, delvis glaserad, formgiven 1958-1973, signerad Gustavsberg, Amalia, LL, samt figurin ur serien All världens barn, höjd ca 17 respektive 11 cm
Slitage, figurin Amalia med glasyrnagg på bokens ena hörn
519730
2018-02-13