Skål med fat Edward Hald

Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

EDWARD HALD, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.25.S, diameter 27,5, höjd med fat 10 cm

Skålen med smärre kantnagg

519767

2018-02-13