Børge Mogensen fåtölj Fredericia Stolefabrik

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, fåtölj, Fredericia Stolefabrik, Danmark 1950-tal, formgiven 1954, ek och järn, lösa stoppade kuddar klädda i tyg, höjd 67, sitthöjd 37 cm

Mindre slitage

519836

2018-05-09