Tallrik fajans Jean Eric Rehn
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 2 st, varav en "Död fågel under parasoll", fajans, Sverige, Jean Eric Rehn (1717-1793), Rörstrand, målad dekor i "bianco sopra bianco" och blått, märkt Rörst: 16/9 63..., diameter 22 respektive 22,5 cm
Nagg, den djupa talriken med lagning
519837
2018-02-13