Fat skålar tesil silver
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 2 st., TESIL, SKÅL, BÄGARE, STRÖBÖSSOR, 2 st., silver, 1900-talets mitt, faten med genombruten dekor, största fatets diameter 16 cm, total vikt ca 420 g
Bägaren med bucklor, ett fat med graverat datum undertill, tesilen med graverat F
519862
2018-02-16