Fat skålar tesil silver

Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver
Fat skålar tesil silver

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st., TESIL, SKÅL, BÄGARE, STRÖBÖSSOR, 2 st., silver, 1900-talets mitt, faten med genombruten dekor, största fatets diameter 16 cm, total vikt ca 420 g

Bägaren med bucklor, ett fat med graverat datum undertill, tesilen med graverat F

519862

2018-02-16