Bålskål samt figurin
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
BÅLSKÅL, FIGURIN, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft, i form av liggande vit ko samt katt, inköpt på Firma Svenskt Tenn, underdel märkt Italy, längd ca 10 resp 27, höjd 10-12 cm
Smärre nagg, ett blad med lagning, glasyr med krackeleringar
519880
2018-02-15