Bålskål samt figurin

Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin
Bålskål samt figurin

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

BÅLSKÅL, FIGURIN, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft, i form av liggande vit ko samt katt, inköpt på Firma Svenskt Tenn, underdel märkt Italy, längd ca 10 resp 27, höjd 10-12 cm

Smärre nagg, ett blad med lagning, glasyr med krackeleringar

519880

2018-02-15