Olof Thunman oljemålning

Olof Thunman oljemålning
Olof Thunman oljemålning
Olof Thunman oljemålning
Olof Thunman oljemålning

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OLOF THUNMAN (1879-1944), landskapsvy, troligen målad vid Utbynäs, osignerad, daterad 1927, olja på duk, ca 24x20 cm

HISTORIK: Tillhörde Olof Thunmans efterlämnade arbeten vid bouppteckningen för konstnärens dödsbo

519923

2018-02-13