Olof Thunman oljemålning
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLOF THUNMAN (1879-1944), landskapsvy, troligen målad vid Utbynäs, osignerad, daterad 1927, olja på duk, ca 24x20 cm
HISTORIK: Tillhörde Olof Thunmans efterlämnade arbeten vid bouppteckningen för konstnärens dödsbo
519923
2018-02-13