Tuschlavering 1757 bataljscen

Tuschlavering 1757 bataljscen
Tuschlavering 1757 bataljscen

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TUSCHLAVERING PÅ PAPPER, signerad A. Bäck, 1757, bataljscen (Pommerska kriget?), ca 375 x 470 mm

Eventuellt: Abraham Bäck, född 1713 i Söderhamn, död 15 mars 1795 i Stockholm, svensk kunglig livmedikus och arkiater.

Upplagd på gammalt papper, skador, lagningar, liten förlust i nedre del.

519980

2018-02-14