Tuschlavering 1757 bataljscen
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUSCHLAVERING PÅ PAPPER, signerad A. Bäck, 1757, bataljscen (Pommerska kriget?), ca 375 x 470 mm
Eventuellt: Abraham Bäck, född 1713 i Söderhamn, död 15 mars 1795 i Stockholm, svensk kunglig livmedikus och arkiater.
Upplagd på gammalt papper, skador, lagningar, liten förlust i nedre del.
519980
2018-02-14