Niki de Saint Phalle My Love 1971
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIKI DE SAINT PHALLE (1930-2002), My Love, where shall we make love?, Malmö (Litografik AB), 1971, katalog i leporellovikning, litografiskt tryck, 49 sidor.
Proveniens: Stefan Schueler (1920-2015), svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm.
Något nött, bruntonad på omslag, rygg lätt skada.
520006
2018-02-20