Rudberg Möller Gerell med signerad grafik 4 vol

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RUDBERG M.FL. (4). Matz - Johansson, Målaren Gustav Rudberg. 1989. Bibliofilupplaga nr 110/200 med 1 signerad färglitografi. Klotband med omslag.
MÖLLER, Ingegerd. Nära marken, Bilder från fjäll ren myr (1980), bibliofilupplaga nr 199/260 med 1 signerad färglitografi. Klotband med omslag.
GERELL, Greta. 1979. Bibliofilupplaga nr 61/70 med 1 signerad etsning. Plastband.
PETTERSSON, Rune. Nordström. Naturens öga Rune Pettersson. Carlssons 1992. Bibliofilupplaga nr 115/150 med 1 signerad litografi. Originalband med omslag. 4 vol.

Proveniens: Stefan Schueler (1920-2015), svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm.

520013

2018-02-20