Félix Ziem oljemålning
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
FÉLIX ZIEM (Frankrike 1821-1911): De franska trädgårdarna i Venedig, signerad Ziem, olja på pannå, 27 x 43 cm
Målningen kommer ingå i Catalogue Raisonné över Félix Ziem, vilken är under utarbetande av Franck Baille, Paris.
krackeleringar, smärre färgbortfall
520111
2018-03-12