Félix Ziem oljemålning

Félix Ziem oljemålning
Félix Ziem oljemålning
Félix Ziem oljemålning
Félix Ziem oljemålning
Félix Ziem oljemålning
Félix Ziem oljemålning

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

FÉLIX ZIEM (Frankrike 1821-1911): De franska trädgårdarna i Venedig, signerad Ziem, olja på pannå, 27 x 43 cm

Målningen kommer ingå i Catalogue Raisonné över Félix Ziem, vilken är under utarbetande av Franck Baille, Paris.

krackeleringar, smärre färgbortfall

520111

2018-03-12