Stekfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, dekor i centrum av blomsterbukett, brättet med rutbård samt infällda pioner i underglasyrblått, längd ca 42 cm
Slitage, obetydlig nagg
520140
2018-02-14