Skål 1700-tal Kina
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, samtida, famille jaune, dekor av figurer i emaljfärger, kalligrafi, invändig turkos glasyr, botten med Qianlongs märke, diameter ca 24, höjd 11 cm
Slitage, samtida tillverkning
520165
2018-02-15