Skål 1700-tal Kina

Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina
Skål 1700-tal Kina

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, samtida, famille jaune, dekor av figurer i emaljfärger, kalligrafi, invändig turkos glasyr, botten med Qianlongs märke, diameter ca 24, höjd 11 cm

Slitage, samtida tillverkning

520165

2018-02-15