Bordslampa
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal, Frankrike, förgylld och delvis patinerad brons, kolonnformad med bladhölstring på tassfötter, trepassfot, dekor av lejonmaskaron, total höjd inklusive medföljande skärm ca 81 cm
Omarbeted från ljusstake, renoverad
520177
2018-02-14