Lisa Larson figurin
2018-02-15
520347
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LISA LARSON, figurin, "Beata", ur "ABC Flickor" 1958-1973, Gustavsberg, chamotterat stengods, delvis målat och glaserat, undertill signerad "Charlotta Sweden LL", höjd ca 8 cm
Ställvis små bubblor från eldningen, ställvis nagg i botten