Förordningar, placater, m.m. 1600-1800-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖRORDNINGAR, PLACATER, MED MERA, Ca 150 st. från 1600-1800-talen.
Delvis skurna, delvis fläckade, småskador, delvis gallringsstämplar från Tullmuseum i Grisslehamn.
Några defekta.
1600-tal 10 st., 1700-tal 70 st, 1800-tal 72 st.
Säljs som en samling utan returrätt.
Se text.
520414
2018-02-28