Förordningar, placater, m.m. 1600-1800-tal

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

FÖRORDNINGAR, PLACATER, MED MERA, Ca 150 st. från 1600-1800-talen.
Delvis skurna, delvis fläckade, småskador, delvis gallringsstämplar från Tullmuseum i Grisslehamn.
Några defekta.

1600-tal 10 st., 1700-tal 70 st, 1800-tal 72 st.

Säljs som en samling utan returrätt.

Se text.

520414

2018-02-28