Wright Svenska fåglar 3 vol

Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol
Wright Svenska fåglar 3 vol

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WRIGHTS FÅGLAR (3). WRIGHT, MAGNUS, - WILHELM, - FERDINAND VON. Svenska fåglar. Efter naturen och på sten ritade af M., W. och F. von Wright. Text Einar Lönnberg. I-III. 2 upplagan. Stockholm, Förlaget Svenska Fåglar, 1924-29. Med färglitografier.
Skinnband. 3 vol.

Delvis nötta band, några skador, delvis lösa i häftningen, någon reva.

520511

2018-02-24