Koffert

Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert
Koffert

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

KOFFERT, beslag i mässing, 1900-talets första hälft, med svenks kurir stämpel i lack, etikett från Sverige-Amerika Linjen, höjd ca 45, 85x50 cm

Proveniens: Diplomaten Friherre Henrik Ramel, använd vid resa till Kina 1948 och 1951 med Sverige-Amerika linjen för sin stationering i San Francisco

Kuntoraportti

Slitage

520537

Päivämäärä:

2018-03-27