Glasservis Theresienthal

Glasservis Theresienthal
Glasservis Theresienthal
Glasservis Theresienthal
Glasservis Theresienthal
Glasservis Theresienthal
Glasservis Theresienthal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

THERESIENTHAL, glasservis, 39 dlr, kristallglas med förgylld bård med reliefdekor, bestående av: 13 likörglas, 10 vinglas, 10 konjakskupor, 10 selterglas

Inköpt i Rosenthals butik på Norrlandsgatan i Stockholm, 1950/60-tal

1 vinglas med lagning

520589

2018-02-16