Glasservis Theresienthal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
THERESIENTHAL, glasservis, 39 dlr, kristallglas med förgylld bård med reliefdekor, bestående av: 13 likörglas, 10 vinglas, 10 konjakskupor, 10 selterglas
Inköpt i Rosenthals butik på Norrlandsgatan i Stockholm, 1950/60-tal
1 vinglas med lagning
520589
2018-02-16