Gallerskål med fat Kina

Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GALLERSKÅL med FAT, porslin, Kina, omkring år 1900, Kanton, dekor i emaljfärger, botten märkt China, längd 28-29, höjd 9,5 cm

Slitage, nagg, skålen med spricka

520623

2018-02-16