Fartygsmodell
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FARTYGSMODELL, 3-mastad slätskonare, s.k. 111:a, "Selma från Skillinge", ca 1930/40-tal, bemålad, på stativ, handgjord, sjömansarbete, längd ca 83 cm
Skador, sprickor, delvis omålad, lagnignar
520739
2018-02-18