Fartygsmodell

Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell
Fartygsmodell

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FARTYGSMODELL, 3-mastad slätskonare, s.k. 111:a, "Selma från Skillinge", ca 1930/40-tal, bemålad, på stativ, handgjord, sjömansarbete, längd ca 83 cm

Skador, sprickor, delvis omålad, lagnignar

520739

2018-02-18