Edward Hald ytterfoder

Edward Hald ytterfoder
Edward Hald ytterfoder
Edward Hald ytterfoder
Edward Hald ytterfoder
Edward Hald ytterfoder
Edward Hald ytterfoder

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

EDWARD HALD, ytterfoder, flintgods, 1910/20-tal, Rörstrand, polykrom dekor av blomsterkorgar med hänklar, stämplad "Dessin Hald, Rörstrand", diameter 34, höjd 24 cm

Zustandsbeschreibung

520759

2018-02-18